Elkem Küreselleştiriciler (MgFeSi Alaşımları)

Elkem Karbon Vericiler

Elkem karbon vericileri çözünme hızı bakımında en iyi performansı gösterir

Karbon vericiler, yüksek kaliteli çelik, lamel ve küresel grafitli dökme demirlerin üretiminde kullanılır. Elkem’in Elgraph ® karbon vericiler, son derece düşük azot / hidrojen içeriği ile çözünme hızı ve karbon verimi konusunda mükemmel performans verdiğini kanıtladı.

Elgraph® Premium karbon verici

Elgraph® Premium karbon verici, özellikle yüksek saflık, yüksek karbon verimi, hızlı çözünürlük ve iyi tekrarlanabilirliğe önem vererek, çelik döküm ve lamel grafitli dökme demirler için bir karbon yükseltici olarak formüle edilmiştir. Elgraph® Premium karbon veirici, düşük nitrojen içeriği ile özellikle lamel grafitli dökme demir üretimi ve bazı küresel grafitli dökme demir üretimi için uygundur.

Elgraph® Premium için geliştirilen teknoloji, 100 yıllık Elkem elektrot pasta üretiminden elde edilen bilgilere dayanmaktadır. Hammaddelerin seçimi, kontrolü ve test edilmesi, müşteri ihtiyaçlarına göre üretimi optimize eder. Yüksek sıcaklıktaki elektrikli kalsine işlemimiz, ürünün saflığını ve çözünürlüğünü artıran maksimum kristalliğini garanti eder. Elgraph® Premium karbon verici 0-0.5mm ve 0.5 – 5mm boyutlarında mevcuttur.

Resim: daha yüksek kalsinasyon sıcaklığı = daha yüksek kristallik

 • Yüksek karbon verimine sahiptir
 • Yavaş karışma işleminde bile kolay ve hızlı çözünürlüğe sahiptir
 • Sürekli üretim prosesinde tutarlı bir kaliteye sahiptir
 • Dökümden hemen önce karbon düzeltme/ilave işlemi için idealdir
 • Düşük azot / hidrojen seviyeleri iğne deliği hatası riskini azaltır

Elgraph® Superior karbon verici

Elgraph® Superior karbon verici, özellikle yüksek saflık, yüksek karbon verimi, hızlı çözünürlük ve çok düşük miktarda kükürt, azot ve hidrojen içeriği olmak üzere küresel grafitli dökme demir için bir karbon yükseltici olarak formüle edilmiştir. Aynı zamanda lamel grafitli dökme demirlerin üretiminde son aşamada karbon düzeltme ilavesi olarak da kullanılabilir. Yüksek çözünme hızı, bu karbon vericiyi eriyik hazırlama aşamasındaki karbon ayarlama işlemi için çok uygun bir karbon verici yapmaktadır.

Elgraph® Superior için geliştirilen teknoloji, 100 yıllık Elkem elektrot pasta üretiminden elde edilen bilgilere dayanmaktadır. Hammaddelerin seçimi, kontrolü ve test edilmesi, müşteri ihtiyaçlarına göre üretimi optimize eder. Yüksek sıcaklıktaki elektrikli kalsine işlemimiz, ürünün saflığını ve çözünürlüğünü artıran maksimum kristalliğini garanti eder. Elgraph® Premium karbon verici 0-0.5mm ve 0.5 – 5mm boyutlarında mevcuttur.

Resim: daha yüksek kalsinasyon sıcaklığı = daha yüksek kristallik

 • Yüksek karbon verimine sahiptir.
 • Yavaş karışma işleminde bile kolay ve hızlı çözünürlüğe sahiptir.
 • Sürekli üretim prosesinde tutarlı bir kaliteye sahiptir.
 • Dökümden hemen önce karbon düzeltme/ilave işlemi için idealdir.
 • Düşük azot / hidrojen seviyeleri iğne deliği hatası riskini azaltır.

ÖNEMLİ NOT: Firmamızın çok geniş ürün ağı vardır. Sitemizde bulamadığınız ürün özellikleri, teknik bilgi, kullanım klavuzları için lütfen bizimle aşağıdaki merkez telefon numaramız üzerinden veya E-posta ile iletişime geçiniz. Ürün uzmanlarımız en kısa sürede sorunlarınızı cevaplandıracaktır.

Ekspert Mümessillik Tur. ve Tic. Ltd. Şti.

Telefon : (216) 573 3888
E-Posta: info@expert.com.tr

Hızlı Ürünler Menüsü

Başvuru Formu

  Elkem Küreselleştiriciler (MgFeSi Alaşımları)

  Bize ulaşın resim