Elkem Küreselleştiriciler (MgFeSi Alaşımları)

Çelik Bilya ve Grit

WINOA ürünü Çelik Bilya ve Çelik Gritler (çelik abrasivler) ; metal sanayii,çelik konstrüksiyon,döküm endüstrisinden uzay-havacılık,granit ve taş endüstrisine değin bir çok endüstriyel alanda farklı amaçlar için kullanılan yüksek kalite standardına sahip ürünlerdir.

Kullanım Amaçları
Çelik abrasivler,uygulama yapılan malzemeye önemli katkı sağlayan nitelikli ürünlerdir.Bu ürünler,bilhassa çelik konstrüksiyon, döküm,demir ve çelik endüstrisi, uzay-havacılık,enerji gibi bir çok endüstri alanında yapılan üretimlerde ürünlerin kalite standartlarında belirleyici role sahiptirler.

Temizleme Yüzey Hazırlama
temizleme yuzeyislem
Güçlendirme Kesme
guclendirme kesme

Çelik abrasivler , yüzey hazırlama,çapak alma,tufal giderme,raspalama,boya sökümü, kaplama ve metalizasyon öncesi yüzey pürüzlendirme, bilyalı dövme (shot peen), granit kesme,taş-beton kumlama,yüzey efekti sağlama vb.maksatlar için bir çok sektör tarafından yaygın olarak kullanılır.

Uzay ve Havacılık Sanayii
Uçak,helikopter vb

Otomotiv Sektörü
Motor parçaları,yay

Enerji Sektörü
Boru hatları,rüzgar türbinleri

Metalurji
Döküm ve dövme parçalar

Demir ve Çelik Endüstrisi
Çelik ve paslanmaz sac,boru

Makine Sanayii
Zirai aletler,tanklar,trafolar

Çelik Konstruksiyon
Çelik yapılar,köprüler

Granit & Taş Endüstrisi
Granit kesme ve taş kumlama

Gemi İnşaa Sanayii
Tersaneler

Ürün Çeşitleri
WINOA mühendislik kadrosu ,çelik abrasivlerin kullanıldığı tüm sektörlerde geniş bilgi ve deneyim sahibi kişilerden oluşmaktadır.. WINOA uzmanlarının bu birikimleri şirketler grubumuzdaki tüm fabrikaların WINOA kalitesinden ödün vermeden müşterilerimize fiyat ve maliyet avantajları da sağlayacak şekilde optimum fayda odaklı yapılandırılmıştır.. Uluslar arası standartlarda üretilen ürünlerimiz,üretimin her aşamasında titizlikle izlenerek tüm kontrol ve testleri yapılarak uzun ömürlü ve yüksek dirençli olarak üretilmektedir. Çelik Abrasivler,Çelik Bilya ve Çelik Grit olmak üzere iki geometrik yapıda üretilmektedir.

Çelik Bilya Yüksek karbonlu dökme çelikten atomizasyon yöntemi ile üretilen çelik bilyalar proses esnasında uygulama yüzeyine maksimum enerji transferi sağlayan özel bir üründür. Çelik Grit Çelik bilyanın öğütülmesi yöntemiyle üretilen çelik gritler keskin kenarlı köşeli yapısıyla yüzey temizleme, pürüzlendirme ve kesme proseslerini efektif olarak sağlarlar.
 

Standart Ürünler

Çelik Bilya Çelik bilyalar döküm çelikten üretilen yuvarlak şekilde yüksek karbonlu (C ≥ 0,85%) sertleştirme ve temperleme prosesleriyle üretilen ürünlerdir. Üretim tesislerimizde titizlikle yapılan ısıl işlem prosesiyle, ürünlerimiz kırılmaya karşı optimum düzeyde dirençli ve uzun ömürlü olmaktadırlar.Bu ürün tüm kumlama uygulamalarında yüksek kalitesi ve uzun ömrüyle tercih edilmektedir.Çelik Grit Köşeli,keskin kenarlı yapıda olan çelik gritler çelik bilyaların öğütülmesi suretiyle üretilirler.Çelik gritler yüzey temizleme,pürüzlendirme ve yüzey hazırlama proseslerinde kullanılırlar.Çelik Gritler genel olarak GP,GL ve GH olmak üzere 3 farklı sertlik kategorisinde üretilmektedirler. GP Çelik Grit (47-52 HRC) Sertleştirilmiş ve ısıl işlem (temperlenmiş) GP gritler kullanılmadan önce köşeli,keskin kenarlı yapıdadırlar,kumlama prosesi esnasında keskin köşeleri kırılır ve grit giderek yuvarlaklaşır..Bu gritler özellikle tufal alma işlemi için kullanılırlar. GL Çelik Grit (52-56 HRC) Sertleştirilmiş ve ısıl işlem (temperlenmiş) görmüş GL gritler GP gritlerden daha sert yapıda olmalarına rağmen kumlama prosesi esnasında keskin köşeleri kırılır ve grit yapısı giderek yuvarlaklaşır..Bu gritler özellikle tufal alma ve yüzey hazırlama işlemleri için kullanılırlar. GH Çelik Grit (60-68 HRC) Maksimum düzeyde sertleştirilmiş GH gritler tüm kumlama prosesi süresince keskin köşeli grit yapılarını korurlar.Bu abrasivler yüzey hazırlama ve homojen pürüzlülük gerektiren işlerde etkilidirler.GH gritler genel olarak havalı kumlama sistemlerinde kullanılırlar. WGR Çelik Grit WGR gritlerimiz granit kesme,taş dekorasyon ve benzeri amaçlar için üretilmiş özel ürünlerdir.  

 

Yuvarlak şekilde Bilya

Köşeli,keskin kenarlı Grit

Özel Ürünler

hpg

HPG (Yüksek Performanslı Grit) Dökümlerin temizliği ve dövmelerin çapak alma işlemleri için ideal bir üründür

stainium STAINIUM tamburlu kumlama makinelerinde çapak alma veya yüzey geliştirme proseslerinde maliyet avantajı sağlayan bir üründür
profilium PROFILIUM havalı kumlama makinelerinde boya ve metalizasyon öncesi yüzey hazırlama proseslerinde kullanılan bir ürün olarak üretilmiştir.
wheelium PROWHEELIUM Tamburlu kumlama makinelerinde keskin bir yüzey profili elde etmek için üretilmiş özel karışım bir üründür.
stelux STELUX demir-dışı ve paslanmaz ürünlerin yüzey işlem prosesi için kullanılan özel bir üründür.
granium GRANIUM granit kesme proseslerinde optimum fayda sağlayacak bir ürün olarak üretilmiştir.
  • CHILLED IRON GRIT: Dökme demir griti olarak yüzey işlem proseslerinde kullanılmaktadır.

  • CHILLED IRON SHOT: Dökme demir bilya olarak ağırlık ve balast ihtiyaçlarında kullanılmaktadır.

  • AMS SHOT (Aerospace Material Specification): Uzay-havacılık uygulamalarında kullanılan özel kumlama ürünüdür.

  • UFS (Ultra Fine Shots): Shot Peen prosesleri için ultra küçük yapıda üründür.

  • MILLPEBS: Madencilik endüstrisinde yıkama ile arıtma prosesleri öncesinde öğütme işlemi için üretilmiş özel çelik bilyadır.

Destek
BAŞARININ 7 ADIMI (SEVEN STEPS OF SUCCESS) Uzmanlarımızın bilgi ve deneyimiyle kumlama maliyetlerinizin düşürülmesi, operatörlerinizin eğitimi ve kumlama/shot peen prosesinizin optimizasyonu için WINOA hizmetinizdedir. 1)Uzmanlarımızın tesisinizi ziyaretiyle; kumlama/shot peen makinenizin genel durumu,abrasiv/media ve prosesinizin performansı tespit edilir. 2)Test Merkezlerimizde ürünleriniz ve abrasiv/media çeşitleri test edilerek,prosesinizin optimizasyonu için en uygun ürün ve parametreler belirlenir 3)Kumlama/Shot Peen proseslerinizin maliyeti hesaplanır,maliyet azaltıcı ürün ve önlemler tarafınıza teklif edilir. 4)Kurumunuza önerilen ürününün tesisinizde deneme çalışmaları başlatılır. 5)Teknik personel ve operatörleriniz uzmanlarımızca eğitilir 6)Her ay düzenli kontrol ve check-up ile prosesinizin verimliliği takip edilir. 7)Deneme çalışmalarının neticesi rapor edilir.
Prensiplerimiz
Müşterilerimiz sürdürülebilir ürün kalitesi,zamanında sevkiyat ve güvenilir hizmet almak isterler. Yüksek karbonlu abrasiv üreten grubumuz Dünya geneline yayılmış 14 fabrikasıyla müşterileri taleplerine en hızlı çözümler sunmaktadır. Müşterilerimizin tüm talep ve ihtiyaçlarına uygun yüksek kaliteli ürünler ideal zaman yönetimi ve uygun maliyetle sağlanmaktadır. Müşterilerimiz kendilerini tanıyan, mevcut ve gelecekte de olası isteklerini anlayan kişilerle çalışmak isterler. WINOA grubunda,teknik kapasitesi yüksek vasıflı personel istihdam edilerek, müşteri odaklı yetiştirilirler. Yetkin ve güvenilir satış ekibimizle müşterilerimizin kendilerini önemli hissetmeleri ana prensibimizdir. Satış ekibimiz müşterilerimizi düzenli olarak ziyaret ederek, müşteri ihtiyaçlarını yerinde tespit etmeye ve ürünlerimizden daha yüksek performans alınmasına olanak verirler. Müşterilerimiz maliyetlerini azaltan ancak yüksek verim sağlayan tedarikçi firmalara ihtiyaç duyarlar. WINOA sahip olduğu test merkezlerinde müşteriler ile birlikte çalışmaları sayesinde,müşterilerinin büyük yatırımlar yapmadan ürünlerimizden yüksek verim almasını sağlar. Uzmanlarımızın müşteri odaklı, maliyet azaltıcı ve teknik bilgi birikimiyle hazırlayacakları özel çalışmaları neticesinde müşterilerimizin kumlama vs uygulamalarında efektif sonuçlar alması sağlanır.. Müşterilerimizin operatör ve teknik personelinin eğitimiyle tüm maliyet ve efektif çalışma koşulları sağlanmış olur. Müşterilerimiz rekabetçi fiyat sunan firmalarla çalışmak isterler. WINOA olarak müşterilerimizin kendi piyasalarında başarılı olmasını arzu ederiz.Özel ürünlerimiz sayesinde uygulama proseslerinde maliyet düşürücü benzersiz avantajlar sağlayarak bu hedefe ulaşmalarına yardımcı oluruz.Bu ürünlerimizle sağladığımız avantajları geliştirmek için maliyet ve teknoloji konusunda uzmanlaşmış 25 kişilik özel bir ekibimiz bulunmaktadır.. Premium çözümler Cosmos ,taş-kesim proseslerinin optimizasyonu için en uygun ürün,servis ve ekipman çözümü sağlayan bir uygulamadır. Syclop,kumlama operasyonlarının uzaktan izlenmesini sağlayan inovatif bir teknolojidir. cosmos  Premium Servislerimiz

walue wabrasive
Bu servisimiz Winoa uzmanlarının bilgi ve deneyimiyle maliyetlerinizin düşürülmesi, operatörlerinizin eğitimi ve uygulamanın teknik optimizasyonu için sağlanan bir hizmettir. Dünya genelinde 5 test merkezimizle müşterilerimizin kumlama proseslerini geliştirmek amacıyla hizmet verilmektedir.Bu merkezlerimizde aynı zamanda müşterilerimize havalı ve türbinli makinelerde kumlama ve shot peen eğitimleri de verilmektedir.

Grup Şirketleri

abrasiv muta Abrasiv Muta ikk do brasil IKK DO Brasil 
kovobrasiv Kovobrasiv metabrasive Metabrasive Ltd
milgrandi Milgrandi murga steel Murga Steel Abrasives
panabrasive Panabrasive seoul shot korea Seoul Shot Korea
SIAM IKK tallere fabio Talleres Fabio Murga
thomas abrasive Thomas Abrasives wa ural WA Ural
winoa Winoa winoa deutschland Winoa Deutschland GmbH
winoa polska Winoa Polska winoa usa WINOA USA Inc.
ikk shot IKK Shot    

ÖNEMLİ NOT: Firmamızın çok geniş ürün ağı vardır. Sitemizde bulamadığınız ürün özellikleri, teknik bilgi, kullanım klavuzları için lütfen bizimle aşağıdaki merkez telefon numaramız üzerinden veya E-posta ile iletişime geçiniz. Ürün uzmanlarımız en kısa sürede sorunlarınızı cevaplandıracaktır.

Ekspert Mümessillik Tur. ve Tic. Ltd. Şti.

Telefon : (216) 573 3888
E-Posta: info@expert.com.tr

Hızlı Ürünler Menüsü

Başvuru Formu

    Elkem Küreselleştiriciler (MgFeSi Alaşımları)

    Bize ulaşın resim