Elkem Küreselleştiriciler (MgFeSi Alaşımları)

Elkem Ferro Silisyum (FeSi)

Elkem, çelik endüstrisinde alaşımlama ve oksijen giderme ve dökme demirlerde de silisyum alaşımı olarak kullanılabilen geniş bir FeSi ürün yelpazesine sahiptir. Ferrosilisyum özellikle çelik üretiminde en önemli girdilerden biridir. Elkem’in ana pazarı dünyanın önce gelen alaşımlı, paslanmaz ve karbon çelik üreticileri ve hatta mangan alaşımları üreticileridir.

Ferrosilisyum, çelik ürün kalitesini geliştirmek için sıvı metalde oksijeni gidermek amacıyla alaşım elementi olarak kullanılır. Silisyum temel olarak mukavemet ve aşınma direnci, esneklik (yay çelikleri), korozyon direnci (ısıya dayanıklı çelikler) ve düşük elektriksel iletkenlik ve mıknatıssal büzülme (elektriksel çelikler) özelliklerini arttırır. Düşük Al içerikli Standart FeSi, Yüksek Saflıktaki FeSi ve düşük karbonlu FeSi ürünleri, transformatör/motor, rulman, darbe emici, araç lastiklerinde çelik kord bezi ve paslanmaz çelik imalatında kullanılan özel kalitede çeliklerin üretiminde kullanılmaktadır.

Ferrosilisyum (FeSİ) Ürünleri

Elkem ferrosilisyum ürünlerini Elkem İzlanda, Elkem Bjølvefossen/Norveç ve and Elkem Chicoutimi /Quebec-Kanada tesislerinde üretmektedir. Bu tesislerde üretilen başlıca FeSi alaşımları:

  • Standart Ferrosilisyum (FeSi)
  • Düşük Aluminyumlu FeSi
  • Düşük Karbonlu FeSi
  • Yüksek Saflıkta FeSi (düşük Titanyum içeren)

Tüm FeSi türleri %75 veya %65 Silisyum içeriğine sahiptir.

ÖNEMLİ NOT: Firmamızın çok geniş ürün ağı vardır. Sitemizde bulamadığınız ürün özellikleri, teknik bilgi, kullanım klavuzları için lütfen bizimle aşağıdaki merkez telefon numaramız üzerinden veya E-posta ile iletişime geçiniz. Ürün uzmanlarımız en kısa sürede sorunlarınızı cevaplandıracaktır.

Ekspert Mümessillik Tur. ve Tic. Ltd. Şti.

Telefon : (216) 573 3888
E-Posta: info@expert.com.tr

Hızlı Ürünler Menüsü

Başvuru Formu

    Elkem Küreselleştiriciler (MgFeSi Alaşımları)

    Bize ulaşın resim