Dünyadan Türkiye'ye Teknoloji

Dökümhane Malzemeleri

elkem1
Ferro Alyajlar (Küreselleştiriciler, Aşılayıcılar, Ön şartlandırıcılar ve Örtü Alaşımları), Karbon Vericiler ve Ferro Silisyum (FeSi) Ürünleri

Son kullanıcıların, döküm parçalarında ağırlığı azaltarak mekanik özelliklerin daha fazla geliştirilmesine yönelik talepleri döküm fabrikalarını yeni zorluklarla karşı karşıya bırakmaktadır. Elkem, bu talepleri karşılamak amacıyla teknik servis ve araştırma-geliştirme faaliyetlerini de kombine ederek oldukça geniş bir ferro alyaj ürün portföyü oluşturdu. 100’den fazla FeSiMg alaşım çeşidi, dökümhane şartlarında her türlü pota dizaynına göre en iyi verimi verecek şekilde geliştirilmiştir. Elkem ürün portföyünde bulunan aşılayıcılar da tüm döküm çeşitlerinde ve döküm parçalarında mekanik değerlerini maksimize ederken çekinti, zayıf grafit yapısı ve çil eğilimini de minimize etmektedir. Elkem, son derece güçlü bir satış gücü ve global Teknik Servis Ekibi ile dökümhanelere hizmet eden en ideal çözüm ortağıdır.

Elkem’in Elkem Carbon bölümü çelik, pik ve sfero dökümlere yönelik olarak Elgraph® markasıyla üretmiş olduğu karbon verici ürünler, son derece hızlı çözünme ve yüksek verim avantajlarıyla son kullanıcıya maliyet avantajı getirmektedir.

Elkem, çelik endüstrisinde alaşımlama ve oksijen giderme ve dökme demirlerde de silisyum alaşımı olarak kullanılabilen geniş bir FeSi ürün yelpazesine sahiptir. Ferrosilisyum özellikle çelik üretiminde en önemli girdilerden biri olup dökümhanelerde de silisyum yükseltici olarak kullanılır. Elkem’in ana pazarını dökümhaneler, dünyanın önce gelen alaşımlı, paslanmaz ve karbon çelik üreticileri ve hatta mangan alaşımları üreticileri oluşturmaktadır.

Elkem ürünleri ile ilgili daha fazla bilgi için Elkem logosuna tıklayabilirsiniz.

elkem

elkem2 elkem3

 

 

 

ÖNEMLİ NOT: ELKEM markamızın çok geniş ürün ağı vardır. Sitemizde bulamadığınız ürün özellikleri, teknik bilgi, kullanım klavuzları için lütfen bizimle aşağıdaki merkez telefon numaramız üzerinden veya E-posta ile iletişime geçiniz. Ürün uzmanlarımız en kısa sürede sorunlarınızı cevaplandıracaktır. 

Ekspert Mümessillik Tur. ve Tic. Ltd. Şti.

Telefon : (216) 573 3888
E-Posta: expert@expert.com.tr